• KIZILCAPELİT KÖYÜ KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
DERNEK AĞAMIZ

       M. Ali KARTAL
ÜYE AİDAT KAYITI
Kan Bankası

Bekir Şahin

Bekir Şahin
bekirsahin1971@hotmail.com
Hiç Düşündünüz mü;
06/04/2019

Hiç Düşündünüz mü;

Bir yakınımızın cenazesi veya düğününe ne kadar kişi gelebiliyor acılarımıza veya sevincimize ortak olabiliyor.

Peki nesil ilerledikçe birbirini tanımayan gençler ve onlardan gelenler bu kadarını yapabilecek mi  sadece basit görünen ama çok önemli bu sebepten bile dernekler ve derneğimiz yaşamalı ve köylülerimiz tarafından desteklenmelidir.

Dernekler bu kadar insanı bir araya getiriyor, köyümüzü, akrabalarımızı, töremizi, örfümüzü unutturmamaya çalışıyor.

Unutmayınız ki; Dernek faaliyetlerinin yapılamaması sonucu yaşanabilecek iletişim kopukluğu bize yıllar sonra unutulan bir nesil, unutulan bir köy olarak geri dönecektir.

Bir dönem aynı kaptan yemek yiyen insanların torunları bir birinden kopup adeta bir yabancı olacaklardır. Dernekçilik işte bunun önüne geçen en önemli olgudur.

İnsanların dedelerinin, babalarının ve bir kesim itibariyle kendi doğup büyüdüğü, adeta hamurunun karıldığı, geçmişe dönük en güçlü izlerin olduğu ve kabristanlarında, her karış toprağında kökümüzün, geçmişimizin olduğu köyümüzü unutmamak ve vefalı olmak adına ,dernekçiliğin daima yaşatılması çok önem arz etmektedir.

Derneğimizin hayatta kalması ve asli faaliyetlerini yerine getirebilmesi için derneğimizi destekleyelim. Yapılan o kadar hizmetler dernekçiliğin ne kadar isabetli olduğunu ortaya koyuyor .Bu güne kadar yapılan hizmetler verilen destekler sayesinde olmuştur.

Verilen gayretler ,yapılan çalışmalar köyüne ve derneğine sahip çıkan destekleyenlerin eseridir. Desteğimizin devamını dileriz, senede çok cüzi miktardaki aidatınızı lütfen aksatmadan , bir vefa , geçmişe sahip çıkma ve köyümüzün yaşatılması adına Derneğimize  aksatmadan aidat ödemenizi rica ederiz. Saygılarımızla…..

 

 Bekir ŞAHİN.

 

 

 159 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Köy Hayatı - 01/04/2019
Bir başkadır köy hayatı
Dernek Başkanı
         Mustafa KIRBIYIK 
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret8232
Anket
Anket Sistemi Nasıl Olmuş
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Saat