• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

COKYADER BANKA HESAP  BİLGİLERİ"

BANKA           :  Ziraat Bankası Yenişehir Şubesi

ADRES           : Atatürk Bulvarı Kızılay/Ankara

ALICI ADI      : Çorum İli Oğuzlar İlçesi Kızılcapelit Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, olarak yazınız.

HESAP NO    : 39867721-5001
İBAN NO        : TR 30-0001-0004-7139-8677-21 5001


Değerli hemşehrilerimiz saygı değer üyelerimiz, web sitemize reklam vererek  derneğimize değerli katkılatınızı bekliyoruz. Derneğe aidat borcu olan üyelerimiz var ise aidatlarını ödemesini  rica ediyoruz.bekliyoruz.


 


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür herkes kabı kadar alır
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 50
Dün: 137
Toplam: 133739
DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ


İbrahim Kozan, Mustafa Şimşek, Bekir Şahin, M. Ali Kartal, Ahmet Töremiş, Necati Akdeniz ve Fazlı Şimşek

tarafından oluşturulan kurucular ile;

Kızılcapelit Köyü Kültür Yardımlaşma ve dayanışma Derneği''

adı altında kuruldu.

Derneğimizin kuruluş amacı; O yıllarda her bakımdan geri kalmış ve bir çok eksiklikleri bulunan köyümüzün ihtiyaçlarının giderilebilmesi yanında yoğun bir şekilde başta Ankara'ya göç etmeye başlayan köylülerimizi  bir arada tutabilmek , yardıma ihtiyaç duyan hemşehrilerimize yardım elini uzatarak onların kenetlenebilmelerini, kucaklaşabilmelerini ve kaynaşabilmelerini sağlamak ve nerede olursa olsun hemşerilerimizi sahiplenmek, sorunlarının çözümünde yardımcı olmaktır.

 

Yaklaşık olarak 17 yıl önce o günün şartlarına baktığımızda Sosyal faaliyetlerin,Vakıf ve Dernek gibi kamu yararına çalışarak hizmet vermek fikirlerinin bilinmediği ve düşünülemediği bir dönemde köyümüze hizmet etmek amacıyla ileriyi görerek bu fikri hayata geçiren Derneğimiz Kurucularını Minnet ve Şükran duyguları ile anarken bugün aziz hatıraları ve hizmetlerinden dolayı önünde saygı ile eğiliriz.

 

Derneğimizin yardımlaşma dışında diğer bir işlevi de kültürümüzün, geleneklerimizin yaşatılması konusunda çalışmalar yapmak ve bunları hayata geçirmektir.

Bilindiği gibi bireyler aileleri, Aileler de Toplumları  meydana getirirler.

Toplumların maddi ihtiyaçları olduğu kadar, manevi ihtiyaçları olan  Sosyal Dayanışmaya, Kültürlerinin örf ve adetlerinin, yaşatılmasına insanların ortak değerlerinde (Cenazelerinde, düğünlerinde, kına gecelerinde) bir araya gelmelerini, birlik ve beraberlik içinde olmalarını sağlayabilmektir.

 

Derneğimizin bu günlere ulaşmasını sağlayan, köyümüze ve hemşehrilerimize verilen hizmetlerde emeği geçen, hiç bir karşılık gözetmeksizin özveride bulunan  yönetim kurulu üyelerine şükranlarımızı sunarız.


 

Saygılarımızla,

 

YÖNETİM KURULU

 
 

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ali Osman YUMAK
Köyümüzde ilkler lingini hazırlayan kişi yanlış yapmıştır. Köyümüze ilk Kanalizasyon ( pis su ) giderini ve evlere ilk şebeke suyu alınmasını Babam Hasan YUMAK tarafından yapılması sağlanmıştır. Bilenler iyi bilir bilmeyen gençlerimize yanlış bilgi aktarılmasın Lütfen...

Ömür Ersen
Yapılan site gayet güzel. Aidat borcu sorgulama bölümü de gayet güzel olmuş. http://www.otomatikkapiankara.net/

Bekir Şahin
Biz bizler olarak yapılana destek olmalıyız yapılan kötü olursa eleştirelim düzeltelim .yapılan güzel olursa daha iyisini daha fazlasını yapmak için daha teşvikçi olalım saygılar emekleriniz ballı yüreğiniz sağlam olsun


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Çorum Kızılcapelit Köyü Derneği

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top